Szobakennel cicádnak!!



Mikor jöhet jól a szobakennel ?
Több apropóból is jó lehet, fogadd meg tanácsainkat, és tedd otthonossá az ideiglenes lakot.
 Műtét utáni lábadozás, különféle orvosi beavatkozások és műtétek után mikor pihenést írnak elő. Ez elengedhetetlen a gyógyuláshoz. 
Ez olyan esetben is jó megoldás, ha több háziállatot tartasz, és szeretnéd a kis beteget megóvni pajtásai kíváncsiskodásától.
Félős, félénkebb négylábúak, akiknek bizonyos helyzetekben – például családi összejövetelek vagy baráti látogatások alkalmával – csak jó, ha van egy békés és biztonságos zug, ahova elvonulhatnak.
Fontos azonban, hogy a szeparációs szorongásban – a gazda távollétére jelentkező pszichés reakció, amikor  rosszul éli meg a szeretett személy távollétét, ezért rombol vagy más deviáns viselkedik –  csak akkor válik be  kennel használata, ha előtte megtanították annak használatára. Így ismerős lesz neki, sőt saját, biztonságos kuckóként funkcionálhat a gazdi távollétében.
Azonban ha csak akkor zárod be, amikor elmész, hogy ne tegyen kárt a lakásban, azzal nagy valószínűséggel csak rontasz az állapotán. Szeparációs szorongás esetén jobb megoldás, távolléted idején egy szobába csukod be kedvencedet, hiszen a tér kisebb frusztrálja az érintett cicát .Olyankor is hasznos a szobakennel, ha vegyes nemű cicákat tartasz, és a  nőstény éppen tüzel, ám nem, ha bővülne a család. Fontos megemlíteni, hogy nem vagy tenyésztő, ivartalanítsd kedvenceidet!
 Beszoktatás során ha még kölyök  vagy eddig kint tartottad, ám szeretnéd bentre szoktatni, szintén jól jön egy olyan hely, ahol maga is biztonságban van, és ő sem tehet kárt semmiben. A lakás ugyanis számos (élet)veszélyes dolgot rejt, kezdve a különféle vezetékektől a tisztítószereken át. 
Összeszoktatásra.... Ha új kedvenccel bővül a család, akkor is jól jön a kennel, ami jóllehet a fokozatos összeszoktatásra.
Miként szoktasd a szobakennelhez kedvencedet?
Nagyon fontos, hogy ne akard rögtön hosszabb időre kennelbe zárni !
Ahogy mindennél, itt is a fokozatosság elvének kell érvényesülni!!
Eleinte a jelenlétedben használjátok, és csak rövid időre tedd bele. A legjobb, ha az elején nem is csukod be az ajtaját, ezzel szabad ki- és bejárást biztosítva. Segíthet, ha kezdetben néhány jutalomfalatot teszel a szobakennelbe, ezzel csábítva be négylábúdat. Ha már megbarátkozott az ideiglenes lakkal, már be is csukhatod, mindig egyre hosszabb időre, és végül magára is hagyhatod benne.Tedd otthonossá, kedvenced számára. Vegyük sorra, mivel teheted ezt meg!
Legyen megfelelő méretű,a cicák szeretik a magas helyeket, polcokkal, puha fekhelyekkel, macska wc😉, etető, itató tálakkal.
Olyan helyre helyezd ,ahonnan láthatja hogy a család mozgásban van...ilyen például a nappali. 
Ha esetleg cica panzióban tervezed otthagyni nyaralás alatt.Sok helyen ilyen kenneleket használnak, így neki sem lesz trauma az ott lét!!!
Ha cica polcokat tennél a falra, de nem akarod hogy fúrkálva legyen a fal... Így a kennel belső oldalaira is lehet polcokat tenni... 
Szétszedhetős, így jobb időben a teraszon is használhatod. 
Várjuk érdeklődéseteket ebben is próbálunk segítségetekre lenni.